Ransom İptal Edildi Fakat Kanalı Değişerek Onay Aldı

Ransom dizisinin CBS tarafından 2017 dizileri arasında duyurulduğunu biliyoruz. Frank Spotnitz ile David Vainola tarafından yaratılarak ciddi bir geliştirme sonrasında bizlere sunulan serinin suç ve drama türlerini birbiriyle harmanladığını gördük. Fakat ne yazık ki dizi CBS ekranlarında tam anlamıyla tutunamadı. Aslına bakarsanız ciddi bir izlenme oranına karşılık reytinglerde de üst sıralarda yer aldığı dönemler oldu. Yalnızca CBS yeni dizisinden çok daha yüksek standartlar bekliyordu.

Bu durumda bazı eleştirmenlerin iptal kokusunu önceden aldığına şahit olmuştuk. Ransom iptal edildi haberi bu sebeple bazı eleştirmenleri şaşırtırken bazılarının tahminlerinin doğruluğunu gösterdi. İzleyiciler ise büyük bir şok yaşadı. Çünkü yaklaşık olarak 6.65 milyon izlenmeyle pilot bölümünü geride bırakan Ransom büyük umut vadeden yapımlar arasındaydı. Her ne kadar final bölümüne kadar ortalama olarak %60’ın üzerinde düşüş yaşansa da iptal kararı beklenmiyordu.

Ransom İptal Edildi

Ransom iptali ile ilgili açıklamayı yapan CBS yöneticisinin düşük reytingleri gerekçe olarak gösterdiğini biliyoruz. Peki ya gerçekten izlenme oranlarında iptal kararını gerektirecek bir düşüş oldu mu? Bunu görmek için öncelikli olarak 25 Aralık 2016 itibariyle yayınlanan pilot bölüme bakmak gerekiyor. Bu bölüm 6.65 milyon izleyiciyi ekran başına kilitleyerek 0.80 reyting alıp CBS için bir sinyal yakmıştı. Bunun hemen ardından ise sezon onayını alarak çekimler ve ardından prömiyerle karşımıza çıkmıştı.

İlk bölümlerde izlenme oranları ortalama derecedeyken Ransom final bölümü istatistikleri düşüşü net olarak görmemizi sağlıyor. Final bölümünü ekran başından izleyen kişi sayısı 2.7 milyon olarak belirlenmiş. Bu izlenme oranı çok sayıda dizi için sezon onayını getirecek bir istatistiktir. CBS içinse yeterli olmayıp 0.33 reyting oranının etkisiyle Ransom iptal edildi açıklamasının sebebi oldu.

Ransom 2. Sezon Onayını Hangi Kanal Verdi?

Ransom 2.sezonu hangi kanalda yayınlanacak sorusu ise son günlerde en merak edilen konu. İptalin hemen ardından devreye giren Kanadalı platform Global TV iptal kararını kendi lehine değiştirdi. Ransom 2.sezon onayını aldı açıklamasıyla beraber üretimine başladı. Aynı zamanda 2.sezon gösteriminin Kanada’da Global TV dışında Almanya’da RTL ve Fransa’da da TF1 kanalından devam edeceği yönünde iddialar sürüyor. Dizinin 2.sezonunun CBS’de yayınlanıp yayınlanmayacağı ise halen belirsiz.

Bir önceki yazımız olan NBC 2017 Sonbahar Takvimi başlıklı makalemizde NBC 2017 dizileri ve NBC 2017 takvimi hakkında bilgiler verilmektedir.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.